Nirvana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nirvana

Visiškai naujas Nirvana forumas! Prisijunk!
 
rodiklisLatest imagesIeškotiRegistruotisPrisijungti

 

 Nirvana - kas tai?

Go down 
AutoriusPranešimas
Sandrius
Admin
Sandrius


Pranešimų skaičius : 124
Join date : 2009-07-14
Age : 30
Miestas : Jonava

Nirvana - kas tai? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Nirvana - kas tai?   Nirvana - kas tai? Icon_minitimeAntr. 07 14, 2009 7:59 pm

Nirvana - kas tai? Kurtc83


Trumpai apie Nirvana

Iki „Nirvanos“, alternatyvioji muzika parduotuvėse buvo kišama tik į specialius skyrius, o leidybinėms kompanijoms tai buvo tik nereikalingi nuostoliai. Po antrojo grupės albumo, 1991-aisiais pasirodžiusio „Nevermind“, situacija nepalyginamai pasikeitė. „Nirvana“, labiau nei bet kuri kita grupė, išpopuliarino ‚punk‘, ‚po-punk‘ ir ‚indie‘ roką, ir, to net nesiekdama, įtraukė tokią muziką tarp grojamiausių Amerikos radijo stočių kūrinių. Kolektyvo atliekami garsai, nors ir turėjo panašų skambesį į „Black Sabbath“ ar „Cheap Trick“, visgi tai buvo griežtas ‚indie‘ rokas. Jie perdarinėjo „The Vaselines“ dainas, naujai atgaivino „Devo“ muziką, o lyderis Kurt‘as Cobain‘as į savo atliekamą repertuarą nuolat stūmė savo mėgstamiausias grupes – nesvarbu, ar tai buvo meninis „The Raincoats“ punk‘as, ar sunkioji liaudies muzika, atliekama „The Meat Puppets“ – jo nuomone jo mėgiami įrašai visuomet buvo svarbesni už jo kuriamas dainas. „Nirvana“, pasižymėjusi ‚indie‘ roko ideologija ir pop stilių atitinkančiomis melodijomis, išpopuliarėjo garso greičiu – jų įrašuose ir gyvuose pasirodymuose jungėsi po-industrinis triukšmas ir sunkiojo metalo kalimas. Būtent tai ir padarė grupę precedento neturinčia daugiamilijoninius tiražus parduodančia sensacija. „Jane's Addiction“ ir „Soundgarden“ galbūt įrodė plačiajai sunkiojo metalo Amerikos auditorijai, kad alternatyvioji muzika yra gerai, o „The Pixies“ galbūt sujungė pop muzikos jautrumą su ‚indie‘ roko triukšmu, tačiau būtent „Nirvana“ sujungė visa tai į vieną vietą, sukurdama skambesį, kuris kartu buvo ir liepsnojantis, ir melodingas. Tuo pačiu, grupės nariai pasižymėjo savo nenuspėjamumu ir maištingumu, taigi niekuomet nebuvo galima įsivaizduoti jų ir ypač grupės lyderio Kurt‘o Cobain‘o likimo. Kęsdamas nuo priklausomybės narkotikams ir maniakiškos depresijos, jis atsidūrė ant savęs žalojimo ir net savižudybės slenksčio, nors iki 1994-ųjų balandžio 8-osios jo vadybininkai ir įrašų kompanija sugebėjo tai gana gerai slėpti. Būtent tą dieną jis buvo rastas negyvas nuo savo paties paleistos kulkos. Cobain‘as galbūt ir nesugebėjo atlaikyti „Nirvana“ sėkmės, tačiau grupės palikimas išlieka vienu labiausiai įkvėpiančių rokenrolo istorijoje.

Nirvanos lyderį Kurt Cobain žiniasklaidos pradėjo vadinti „Kartos atstovu“, su „Vedančiąja grupe“ „X-kartai“ (taip buvo vadinami tuometiniai paaugliai). Cobain jautėsi nepatogiai dėl jam skiriamo dėmesio, todėl skyrė jėgas grupės muzikai, kuri turėjo išbandyti Nirvanos auditoriją, trečiąjame savo albume „In Utero“. Kol Nirvanos, kaip vyraujančios grupės statusas nyko, jų fanų branduolys, praėjus keliems mėnesiams po „In Utero“ išleidimo įsimylėjo grupės tamsesnį ir ne tokį nudailintą, bei paviršutinišką vidų, ypač po 1993 m. Nirvanos pasirodymo „MTV Unplugged“.

Trumpas Nirvanos egzistavimas baigėsi 1994 m. Kartu su lyderio Kurt Cobain mirtimi, tačiau grupės populiarumas išliko. Praėjus 8 metams, po Cobain mirties daina „You know You‘re right“, įrašyta likus dviems mėnesiams iki Cobain mirties, užkopė į topų viršūnes visame pasaulyje. Nuo pat Nirvanos debiuto, grupė pardavė daugiau nei 60 milijonų albumų kopijų visame pasaulyje. Vien Jungtinėse Valstijose parduota 10 milijonų „Nevermind“ albumo kopijų.



Istorija

Kurt Cobain ir Krist Novoselic susitiko 1985m. Abu jie buvo grupės „The Melvins“ fanai, ir dažnai būdavo grupės repeticijose. Po kelių nesėkmingų bandymų suformuoti savo grupę, duetas įtraukė būgnininką Aaron Burckhard, sukurdami pirmąsias užuomazgas to, kas vėliau bus Nirvana. Vėliau Cobain teigė jog jie skambėjo taip lyg plagijuotų grupes: „Gang of Four“ ir „Scratch Acid“. Po kelių mėnesių Burckhard buvo išmestas iš grupės ir jį pakeitė Dale Crover iš „The Melvins“, kuris grojo pirmosiuose Nirvanos dainų versijose. Sekantis būgninkas Dave Foster grupėje ilgai taip pat neužsibuvo.

Kelis pirmuosius mėnesius, grupė turėjo daug vardų, kaip „Skid Row“, „Pen Cap Chew“ ir „Ted Ed Fred“. Galiausiai 1988 metų kovą grupė pasirinko pastovų Nirvanos vardą. Po kelių mėnesių grupė susirado pastovų būgnininką Chad Channing.

Pirmasis oficialus Nirvanos leidinys buvo singlas „Love Buzz/Big Cheese“, išleistas 1988 m. 1989 metais „Sub Pop“ įrašų studijoje grupė išleido savo pirmąjį albumą „Bleach“. Iš pradžių buvo išleista 1000 vinilinių plokštelių, kurios buvo parduotos „Lamefest“ Sietle 1989 metų rugpjūčio 8 d. „Bleach“ albumą įtakojo tokios grupės kaip „The Melvins“, „Mudhoney", „Black Sabath“, „Led Zeppelin“. 2001 metais duodamas interviu „Rolling Stone“ žurnalui Krist teigė jog pakeliui į vieną iš pirmųjų turų grupė klausė kasetės, kurios vienoje pusėje buvo įrašyta „The Smithereens“ dainos, o kitoje kasetės pusėje juodojo metalo grupės „Celtic Frost“ dainos. Jis mano, kad šis derinys taip pat įtakojo dainų kūrimą.

Albumo „Bleach“ įrašymas kainavo 606,17$, kuriuos grupei davė Džeisonas Evermanas (Jason Everman). Evermaną su Cobain supažindino Dilanas Karlsonas (Dylan Carlson), tačiau jis Čeiningą pažinojo nuo 5 klasės. Evermanas pradėjo būti kartu su grupe ir pats pasiūlė pingus jiems. Nors jis ir negrojo „Bleach“ albume, tačiau jis buvo įrašytas kaip antrasis gitaristas albume, kaip teigė Novoselikas, kad Evermanas jaustųsi geriau kaip grupės narys. Kai albumas buvo baigtas Evermanas trumpą laiko buvo antrasis gitaristas Nirvanoje, bet buvo atleistas po jų pirmojo turo JAV. Vėliau Evermanas grojo bosine gitara grupėje „Soundgarden“, bet po to prisijungė prie grupės „Mind Funk“.

1990 metų pradžioje grupė pradėjo dirbti su nauju prodiuseriu Baču Vigu (Butch Vig), kad galėtų pradėti įrašinėti sekantį albumą. Repeticijų metu Kristas ir Kurtas suprato jog Čadas nėra būgnininkas kurio grupei reikia, todėl jis buvo atleistas iš grupės. Po kelių savaičių su Deilu Kroveriu (Dale Crover) iš „The Melvins“, grupė pasamdė „Mudhoney“ būgnininką Daną Petersą (Dan Peters), su kuriuo įrašė dainą „Sliver“. Vėliau tais pačiais metais Bazas Osbornas (Buzz Osborne) iš „The Melvins“ pristatė Kurtui ir Kristui, Deivą Grolą (Dave Grohl), kuris kaip tik ieškojo naujos grupės.

Kai 1991 metais ant parduotuvių prekystalių atsirado Nirvanos albumas „Nevermind“ (kuriame Chad Channing pakeitė Dave Grohl), tačiau viskas pakrypo kita linkme. Po šio albumo pasirodymo Nirvana sulaukė visuotinio pripažinimo. Visi 50 tūkstančių albumo kopijų, skirtų Amerikos pirkėjams, ir 8 tūkstančiai – Anglijos rinkai, buvo išparduoti per dvi dienas. Spalio 12-ąją „Nevermind“ pateko į Amerikos hit paradą ir per dvi savaites jų albumas tapo platininiu. Visame pasaulyje šio albumo buvo parduota 9 milijonai vienetų, iš jų 4 milijonai – JAV. „Nevermind“ – grandžo albumas skirtas platesniai rinkai nei „Bleach“. Albume skamba tokie hitai, kaip „Smells Like Teen Spirit“. Daina, kurios pavadinimas kilo nuo dezodoranto „Teen Spirit“ pavadinimo. Šis kūrinys atnešė grupei pasaulinę šlovę. „Smells Like Teen Spirit“ vaizdo klipas MTV muzikos kanale kelias savaites kasdien buvo rodomas po 5-6 kartus.
Atgal į viršų Go down
https://nirvana.forumlt.com
 
Nirvana - kas tai?
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-
» Nirvana tribute - Lietuvoje

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Nirvana :: Grupė :: Nirvana-
Pereiti į: